Valija: tuleb luua parteitute blokk!

Avatud nimekirjade idee on põhimõtteliselt õige, aga praegusel kujul puudulik, arvab üks valija, kelle saadetud kirja siin autori loal avaldame.

Tervitus!

Teil on põhimõtteliselt õige mõte, aga üks asi vajab parandamist: parteilased tuleb välja jätta!

Erakonnad on kambad, mille kõik liikmed teenivad oma kamba kildkondlikke erahuve, mitte ühishüve. Parteilased on oma erakondade agendid. Nende lubamisel nimekirja muutute ka ise erakondade käepikenduseks.

Tõeline alternatiiv oleks see, kui see valimisnimekiri tuleb tõeliselt vabade inimeste (isiksuste) liit, kuhu ei kuulu ühtegi parteilast. Tuleb luua parteitute blokk!

Kui seada valimistel parteitute blokk parteilaste bloki vastu, siis on ka valijatele selgem mille vahel valitakse.

Mina hääletaks kindlasti parteitute bloki kandidaatide poolt, aga kui teie valimisnimekirjas on ka parteilasi, siis võib jääda teil minu hääl saamata.

Mõelge selle peale!

Tervitame igasugust vastukaja ja tagasisidet. Avatud nimekirjade täpsem olemus hakkab sõltuma neist inimestest, kes neis kandideerivad. Kui peaks juhtuma, et nende hulgas ei ole ühtegi parteilast, siis ongi sisuliselt tegemist parteitute blokiga. Esialgu oleme siiski valmis registreerima osalejateks ka inimesi, kes kuuluvad mõnda erakonda.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*